Што ќе се менува во Законот за легализација на дивоградбите по забелешките од јавноста и претседателот на државата?

Откако претседателот Пендаровски не го поддржа новиот Закон за легализација на дивоградбите и по лавината реакции во јавноста, Владата ќе крои комплетно нов. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во моментов се прават консултации со Асоцијацијата на архитекти, Комората на овластени инженери, НВО секторот и со сите институции со што се креира ново ...
| | веќе видена | слични

За две недели треба да биде готова првичната верзија на новиот Закон за легализација на дивоградби. Од Транспорт и врски убедуваат дека при пишувањето на ...
| | веќе видена | слични

Комплетно нов Закон за легализација на бесправно изградените објекти се подготвува во Министерството за транспорт и врски. Законот ќе понуди решение за ...
| | веќе видена | слични

Новото законско решение за легализација на дивоградбите ќе ги содржи сите компоненти, коишто ќе значат поддршка на целни групи на граѓани, кои изградиле свој ...
| | веќе видена | слични

Очекувам првичната верзија на новиот закон за легализација на дивоградби да биде готова за две недели, а којашто ќе биде промовирана пред јавноста и во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 688 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 400 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 301 | | | веќе видена

Роберт Левандовски за прв пат се обрати во јавноста по церемонијата за Златната топка. Пољакот кој на крајот загуби од Лионел Меси, игра навистина фантастично ...
сите 250 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 600 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ќе се менува во Законот за легализација на дивоградбите по забелешките од јавноста и претседателот на државата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: