На Заев му е драго што ДУИ ја напушта етничката агенда


2 копии

„Зелениот бран’’ кој ја преплави Европа, и очекуваните вртоглави суми пари за реализација на активностите од оваа област се само еден од аспектите од ...
| | веќе видена | слични

„Зелената“ агенда на ДУИ, не издржа ни една недела. Градоначалникот на општината Липково, од редовите на интегративците Ерхан Арифи најави изградба на спомен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почитувани, Зелената ДУИ на Ахмети и листопадната СДСМ на Заев направија таква штета на Тетово што речиси е невозможно да се поправи. Ветуваа се и сешто, од ...
| | веќе видена | слични

Ветуваа се и сешто, од подземни контејнери до стандардни претоварни станици, регионална депонија, зеленило и паркови. Ветуваа ширење на градот, катни гаражи, ...
| | веќе видена | слични

Али Ахмети, претседателот на ДУИ, на синоќешното гостување во емисијата „Клик Клус“ на ТВ21 беше запрашан за мислење за коментарот на премиерот Зоран Заев по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Заев му е драго што ДУИ ја напушта етничката агенда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: