Свекрвата да е на 100 метри од снаата, забрането оговарање фризури и присилно викање на оро: Новиот протокол за свадби хит на интернет

„Забрането е инсајдерско прибирање информации за сватовите; свекрвата и снаата да се задолжително и во секој момент на дистанца од 100 метри“ се само дел од ...
| | веќе видена | слични

Ниту една казна не напишале досега инпекторите за прекршување на протоколот на свадби и други семејни прослави. Од втори јуни кога беа објавени новите правила ...
| | веќе видена | слични

Бројката на заразени од корона и починати секој ден се намалува. Се намалува и притисокот во болниците, па така во некои градови со денови нема заболени, ниту ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Независната угостителска комора (НУК) денес објави дека по пауза од 14 месеци, во првиот викенд после опуштањето на рестриктивните мерки, биле организирани над ...
| | веќе видена | слични

Независната угостителска комора изготви сопствен регистар за свадби, прослави и веселби , во кој угостителите може да ги пријават и евидентираат своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независната угостителска комора (НУК) за сите угостители изготви посебен регистер , на кој угостителите можат бесплатно да се регистрираат и да пријават ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Независната угостителска комора формираше сопствен регистар за свадби, прослави и веселби кој го става на располагање на сите угостители и угостителски објекти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Владата и другите институции не изнајдат или објават дополнителни законски решенија или промена на протоколите за прослави и свадби, Независната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Нашата екипа е во Кочани, каде во моментов пожарникарите, но и населението се справуваат со огненета стихија. Поради пожарот, девет лица побарале лекарска ...
сите 208 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свекрвата да е на 100 метри од снаата, забрането оговарање фризури и присилно викање на оро: Новиот протокол за свадби хит на интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: