Османи: Гледаме шанса во јунскиот самит


3 копии

Кога станува збор за националните прашања нема тема за која не сум дал кристално чист одговор. Било да е за името, преспанскиот договор, било да е за договорот ...
| | веќе видена | слични

ВМРО има избистрена слика за националните и стратешки интереси на Македонија како никој друг во државата, дециден е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фото финиш на дипломатската активност за обезбедување почеток на преговори со ЕУ. Исходот – целосно неизвесен. Европската идеја во регионот се сведува на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се забележува една невообичаена зголемена активност од сите земји-членки за Македонија да ги почне преговорите со ЕУ, истакна министерот за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Спорот со Бугарија виси над европската иднина на Македонија- владата не знае каков ќе биде исходот од претстојниот Самит на ЕУ. И покрај интензивната поддршка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Македонија ќе ...
| | веќе видена | слични

Македонија има перфектно досие, има невообичаена поддршка од сите земји членки, но разликите со Бугарија постојат- министерот за надворешни работи Османи не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 414 | | | веќе видена

Двајца од вкупно седумте пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов“ ги очекуваме да пристигнат од Бугарија. Јас утрово разговарав со директорот на ...
сите 632 | | | веќе видена

Во ОЈО Скопје, Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески посочи, дека е отворен предмет за Беса Транс и овие податоци што ги собираат на барање на бугарските ...
сите 547 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 130 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 281 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Гледаме шанса во јунскиот самит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: