Непалскиот сој на Ковид ѝ се заканува на Европа! Летувањата ставени под знак прашалник!

Одморите во странство би можеле да бидат загрозени ова лето поради страв од нов сој на корона вирусот, кој наводно потекнува од Непал и се шири во Европа, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повеќе од 90% од случаите позитивни на ковид во Велика Британија сега се од варијанта Делта, која е откриена за прв пат во Индија, откриваат податоците, ...
| | веќе видена | слични

Шансите за пренесување на индискиот сој на Ковид-19, позната како Делта варијанта, се за 60% поголеми од оние на британскиот сој или Алфа варијантата, велат од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се верува дека индискиот сој на коронавирусот се пренесува 60 проценти побрзо од британскиот, изјави истакнатиот британски епидемиолог Нил Фергусон. Фергусон ...
| | веќе видена | слични

Варијантата на Делтра корона вирусот, кој за прв пат беше идентификуван во Индија, се верува дека е 60-процентно попренослив од алфа-варијантата, која ...
| | веќе видена | слични

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
| | веќе видена | слични

Дел од владините советници велат дека болниците нема да можат да издржат доколку бројот на хоспитализации повторно биде како во јануари Британскиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата мора да се случи независно од прележаната болест и независно од тежината на прележаната болест , вели директорката на Клиниката за Инфективни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 662 | | | веќе видена

Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеци откако е претседател на владата, но и претходно откако е активен во политиката, ...
сите 284 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 165 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 303 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 49 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 56 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 334 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Непалскиот сој на Ковид ѝ се заканува на Европа! Летувањата ставени под знак прашалник!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: