Операција македонско финале – пишува Горан Момироски

1 Ако прво Ангела Меркел, па сега и Џо Бајден и Емануел Макрон не успеат да го тргнат ветото на Бугарија за почеток на преговори на Македонија за влез во ...
| | веќе видена | слични

Македонското општество може да се вброи во општества со висок степен на политизираност. Истражувањата на јавното мислење, слободните дискусии во јавноста, па и ...
| | веќе видена | слични

Гласови, кредибилитет и рејтинг се качуваат и се ловат со добро осмислени, мудри, прагматични и успешни домашни политики и дела, а не врз основа на шлепување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стопанската комора на Северна Македонија уште еднаш го повтори барањето – невакцинираните работници во приватниот сектор кои последните шест месеци не ...
сите 271 | | | веќе видена

Останува затворена коловозната лента на делницата каде се случи автобуската несреќа, кон Благоевград – Кулата (сообраќајот во оваа насока се одвива преку ...
сите 240 | | | веќе видена

Според портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, СДСМ и оваа власт се среде огромен скандал на крадење струја, ништо по различно единствено крадење 4 години. ...
сите 145 | | | веќе видена

– Бев во контакт со роднините кои беа погодени од оваа трагедија. Тука сум да покажам дека Општина Чаир е отворена во секое време и за секаква помош, рече ...
сите 66 | | | веќе видена

Раководењето со локалната самоуправа од страна на градоначалниците на СДСМ било спротивно на закон во многу сегменти, изјави Марија Митева портпарол на ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вечерва ја потврди информацијата на Дојче веле дека автобусот на „Беса Транс“ во кој во вторникот загинаа 45 ...
сите 173 | | | веќе видена

Според „Скај Спортс“, Манчестер јунајтед почнал преговори со поранешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде за привремен тренер до крајот на оваа сезона. ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Операција македонско финале – пишува Горан Момироски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: