ОН: Цените на храната на глобално ниво зголемени најмногу во последните 10 години

Глобалните цени на храната се зголемија за 39,7 проценти во мај, што е најголемо месечно зголемување од октомври 2010 година, покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По објавувањето на стапката на инфлација во САД за Април од 4,2 проценти и приближувањето на растот на цените во Еврозоната во Мај до поставената цел од 2 ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Сепак, сиромашните земји кои немаат ниту вакцини против Ковид-19, ќе продолжат да заостануваат – проценува Светска банка. Банката со седиште во Вашингтон ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Напредните економии ги доживуваат своите најдобри денови, а земјите со ниски примања најлошите, бидејќи светската економија годинава ќе забележи најсилен раст ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Вредноста на акциите на компаниите од еврозоната годинава најмногу се зголемија во поразвиените економии, а инвеститорите веруваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОН: Цените на храната на глобално ниво зголемени најмногу во последните 10 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: