Стечајот на Еуростандард банка влијаеше на Фондот за осигурување на депозити

Стечајот на Еуростандард банка и обесштетувањето на штедачите во оваа банка кое почна во септември битно влијаеше врз финансиската состојба и инвестициска ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Синдикалната кошничка за мај 2021 година е зголемена за 180 денари во однос на претходната за април 2021 година. Само за последните два месеци таа е зголемена ...
| | веќе видена | слични

Поскапува синдикалната кошничка. Се повеќе пари се потребни за основните потреби на едно семејство. Синдикалната кошничка за мај е зголемена за 180 денари. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Време зa читање: 3 минути Граѓани, компании и институции наплатиле 15 милиони евра штети од осигурителните друштва за неживотно осигурување во првите три ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 15 милиони евра обесштетување се исплатени за штети покриени со неживотни осигурувања во првиот квартал од годинава, што претставува пораст од 9,5 отсто ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев вели дека со зголемувањето на економскиот раст, односно на БДП-то на државата, ќе се намалува јавниот и државниот долг. Сите индикатори – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 375 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 198 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 330 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 254 | | | веќе видена

Лекарот кој ќе утврди несакана реакција после примена вакцина за Ковид-19, го пријавува случајот до МАЛМЕД по еклектронски пат и пријавува до епидемилошката ...
сите 193 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стечајот на Еуростандард банка влијаеше на Фондот за осигурување на депозити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: