Пропаста на Еуростандард „удрила“ силно врз фондот за осигурување на депозити


Пропаѓањето на Еуростандард банка сериозно се одразило врз бројките на Фондот за осигурување на депозити. Имено, исплатите на обесштетувањето за штедачите од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ смета дека годинава нема власта да ги реализира предвидените буџетски приходи, затоа што македонската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Јавниот долг на Македонија може да се зголеми и истиот да надмине над 70 отсто од бруто домашниот производ (БДП), затоа што економијата најверојатно нема да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новата фискална стратегија која власта ја презентираше пред една недела и стратегијата за управување со јавниот долг, требаше да бидат презентирани откако ќе ...
| | веќе видена | слични

„Претставниците на Здружението „Правда за штедачи“ во детали го запознаа Претседателот Стево Пендаровски и неговите советници присутни на состанокот за ...
| | веќе видена | слични

Претставници на здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банката Правда за штедачи на вчерашната средба со претседателот на Македонија Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот Стево Пендаровски оствари средба со преставници на Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка. На средбата преставниците на ...
| | веќе видена | слични

Оштетени физички и правни лица, депоненти во Еуростандард банка, денеска го запознаа претседателот Стево Пендаровски со нивните барања за целосно парично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 264 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 206 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пропаста на Еуростандард „удрила“ силно врз фондот за осигурување на депозити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: