Д-р Глигиќ открива која е најефикасната вакцина и дали ни треба трета доза

Вирусологот Ана Глигиќ рече дека за еден вид вирус како корона (РНК), мутациите се нормални и објаснува дека тоа е жестока борба на вирусот да преживее на ...
| | веќе видена | слични

Хрватската агенција за лекови и медицински помагала објави дека деца од 12 и повеќе години можат да се вакцинираат со вакцината Фајзер од 28 мај. ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти на Бахреин одлучија сите вакцинирани со „Синофарм“ што имаат над педесет години, се дебели и хронично болни, да добијат уште една доза, но ...
| | веќе видена | слични

Сè уште не е познато се за коронавирусот, вклучувајќи го и прашањето за времетраењето на имунитетот по надминување на инфекцијата. Прашањето збунува многумина, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот советодавен одбор за вакцини денес препорача дека само децата и адолесцентите кои имаат други болести, треба да примат вакцина против коронавирус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Фајзер започна со тестирање на својата вакцина против коронавирус на деца помлади од 12 години. По првата студија со која беа опфатени помал број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 400 | | | веќе видена

Новиот сој на коронавирус „омикрон“ е откриен во Јужна Африка а потоа следат се повеќе информации од оваа земја во кои се тврди дека овој вид предизвикува ...
сите 522 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 112 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена

Фактот што Златната топка ја доби Меси, а не Левандовски, дополнително го мотивира германскиот клуб да одигра моќен меч против Барселона. Лига на Шампиони Во ...
сите 223 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 55 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.424 тестирања, а ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Глигиќ открива која е најефикасната вакцина и дали ни треба трета доза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: