„Не ви треба трета доза“: Д-р Ана Глигиќ зборува за ковид-мутациите, вели дека ова е најефикасната вакцина

Зошто има толку многу мутации и дали треба да се плашиме поради истите, на српската телевизија Прва зборуваше вирусологот д-р Ана Глигиќ: „Ова е нормално за ...
| | веќе видена | слични

Хрватската агенција за лекови и медицински помагала објави дека деца од 12 и повеќе години можат да се вакцинираат со вакцината Фајзер од 28 мај. ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти на Бахреин одлучија сите вакцинирани со „Синофарм“ што имаат над педесет години, се дебели и хронично болни, да добијат уште една доза, но ...
| | веќе видена | слични

Сè уште не е познато се за коронавирусот, вклучувајќи го и прашањето за времетраењето на имунитетот по надминување на инфекцијата. Прашањето збунува многумина, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот советодавен одбор за вакцини денес препорача дека само децата и адолесцентите кои имаат други болести, треба да примат вакцина против коронавирус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Фајзер започна со тестирање на својата вакцина против коронавирус на деца помлади од 12 години. По првата студија со која беа опфатени помал број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 608 | | | веќе видена

Премиерот Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници. За оваа груба ...
сите 322 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 129 | | | веќе видена

Од денеска стапува на сила забраната за пластични кеси. За граѓаните ќе бидат достапни само биоразградливи кеси за кои ќе се наплатува надомест од 15 денари, ...
сите 95 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 126 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 305 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Не ви треба трета доза“: Д-р Ана Глигиќ зборува за ковид-мутациите, вели дека ова е најефикасната вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: