Вакцинацијата го зајакнува природно развиениот имунитет по ковид 19, што долготрајно штити од нови видови

Истражувачки тим од Универзитетот Рокфелер открил дека антителата што природно се појавуваат кај пациенти со корона, стануваат сè подобри во неутрализирање на ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти на Бахреин одлучија сите вакцинирани со „Синофарм“ што имаат над педесет години, се дебели и хронично болни, да добијат уште една доза, но ...
| | веќе видена | слични

Сè уште не е познато се за коронавирусот, вклучувајќи го и прашањето за времетраењето на имунитетот по надминување на инфекцијата. Прашањето збунува многумина, ...
| | веќе видена | слични

За да ги мотовира и помладите граѓани да се вакцинираат, Градот Белград подготви различни подароци за своите жители. Така, заменикот градоначалник Горан Весиќ ...
| | веќе видена | слични

За да ги мотовира граѓаните на вакцинација Градот Белград подготува за жителите на главниот српски град различни поклони изјави денеска заменикот градоначалник ...
| | веќе видена | слични

Во последниве денови, имаше доста збунувачки и контрадикторни информации за тоа дали оние кои примиле вакцини треба да го проверат нивото на антитела. ...
| | веќе видена | слични

Луѓето кои примиле вакцина „Sputnik V“ можеби по некое време треба повторно да се вакцинираат со друга вакцина, изјави денеска рускиот заменик министер за ...
| | веќе видена | слични

„Спутник лајт“ е наменет главно за вакцинирање на млади луѓе против коронавирусот, изјави заменик министерот за здравство на Русија, Олег Гриднев. „Спутник ...
| | веќе видена | слични

Германските научници од Сарскиот Универзитет во Сарбрикен денеска соопштија дека анализите од студијата спроведена на 250 лица кои прва доза од вакцината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 534 | | | веќе видена

Во недела, СДСМ и ВМРО ДПМНЕ бираат претседател на партијата. Според политичкиот аналитичар Петар Аросовски, работите во опозизијата се познати и Мицкоски ќе ...
сите 460 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Наместо министерот Бектеши и директорот Ковачевски, да бидат веднаш разрешени од функциите, поради тоа што се обидуваат да ја сокријат состојбата во ...
сите 71 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 148 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 276 | | | веќе видена

Единствениот начин за постигнување договор меѓу Белград и Приштина е дијалогот, изјави американскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар за ...
сите 218 | | | веќе видена

ПСЖ води со 3-0 по првите 45 минути против Клуб Бриж во последното коло од Лигата на шампионите. Лига на Шампиони По двата брзи гола на Мбапе на почетокот на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинацијата го зајакнува природно развиениот имунитет по ковид 19, што долготрајно штити од нови видови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: