ПОТВРДЕН ИНДИСКИ СОЈ ВО ХРВАТСКА: Нема причина за паника, смируваат властите

Ива Пем Новосел од Хрватскиот институт за јавно здравје денес изјави дека во Хрватска, во неколку случаи е откриен индиски сој на коронавирус.Пам Новосел рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Се верува дека индискиот сој на коронавирусот се пренесува 60 проценти побрзо од британскиот, изјави истакнатиот британски епидемиолог Нил Фергусон. Фергусон ...
| | веќе видена | слични

Варијантата на Делтра корона вирусот, кој за прв пат беше идентификуван во Индија, се верува дека е 60-процентно попренослив од алфа-варијантата, која ...
| | веќе видена | слични

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
| | веќе видена | слични

Дел од владините советници велат дека болниците нема да можат да издржат доколку бројот на хоспитализации повторно биде како во јануари Британскиот премиер ...
| | веќе видена | слични

За прв пат од почетокот на епидемијата ниту еден пациент со коронавирусот во изминатото деноноќие не е примен во болниците во Скопје. Статистиките бележат ...
| | веќе видена | слични

Варијантата „Делта“, популарно наречена Индиски сој на коронавирусот се смета за најпренослива досега поради што ја зголемува загриженоста во светот, иако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, откако прогласи победа во првиот круг на изборите, во првиот ден се огласи од факултет каде денеска држеше предавања по предметот ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОТВРДЕН ИНДИСКИ СОЈ ВО ХРВАТСКА: Нема причина за паника, смируваат властите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: