Нова населба ќе никне во зеленилото над Институтот за белодробни заболување во Козле, новиот план наскоро на усвојување во општина Карпош


На површина од околу 150.000 метри квадратни ќе никне нова населба во зелениот појас на падините на Водно над Институтот за белодробни заболувања во скопско ...
| | веќе видена | слични

За 8 дена ќе се знае каков ќе бид епилогот од суспензивниот елаборат за деталниот урбанистички план со кој се опфаќа локацијата наспроти Холидеј Ин. Од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради повеќедецениско нерешавање на прашањето за изградба на регионален пат помеѓу населените места во рамките на Општината Македонски Брод и Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Мрежата за заштита од дискриминација бара од општина Ѓорче Петров итно да се повлече од намерата за изградба на триметарски ѕид во маалото каде што живее ...
| | веќе видена | слични

Од Иницијативата против урбаното дивеење во Ѓорче Петров која викендов по втор пат организираше протест против изградбата на нови згради во Општина Ѓорче ...
| | веќе видена | слични

Од прв ден знаевме што правиме. Овие три години работиме интензивно. Од прв ден како администрација знаеме што правиме, од прв ден знаевме дека ќе генерираме ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Граѓаните на населбата Хром во општината Ѓорче Петров денеска излегуваат на протест. -Почитувани граѓани на Хром. Урбаното дивеење во Хром мора да запре. УТРЕ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Позициите јасно се исцртани. На една страна е СДСМ и урбаната мафија, кои се за бетонизација на Карпош и Скопје, на друга страна е ВМРО-ДПМНЕ со граѓаните, ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова населба ќе никне во зеленилото над Институтот за белодробни заболување во Козле, новиот план наскоро на усвојување во општина Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: