Германски експерт: Оние кои се враќаат од одмор ќе ги прошират новите видови

Нов бран на инфекција со коронавирус се очекува во Германија и многу европски земји, а причината ќе бидат оние кои се враќаат од одмор и мутациите, посочува ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Пандемијата со Ковид-19 веројатно ќе стане епидемија до есен или зима, за која може да се очекува да се повторува секоја година, но и да се контролира со ...
| | веќе видена | слични

Вакцинацијата мора да се случи независно од прележаната болест и независно од тежината на прележаната болест , вели директорката на Клиниката за Инфективни ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Директорката на Клиниката за Инфективни болести и фибрилни состојби Милена Стевановиќ вечерва нагласи дека вакцинацијата е секогаш главниот спас од која било ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Инфективната клиника темелно се чисти и се дезинфицира целокупниот простор, но работата не е застаната, се лекуваат 25 пациенти со ковид симптоми, истакна ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Инфективната клиника Милена Стевановиќ во вечерашното гостување на вестите на Сител ТВ изјави дека не треба целосно да се опуштиме како да ...
| | веќе видена | слични

Вирусот забави, убавото време привлече голем број луѓе надвор, но сепак е неопходна претпазливост, како и почитување на епидемиолошките мерки за да не се ...
| | веќе видена | слични

Директорката на службата за болничка епидемиологија на Универзитетскиот клинички центар на Србија, Весна Миолјевиќ, за РТС вели дека резултатите со позитивни ...
| | веќе видена | слични

Директорката на службата за болничка епидемиологија на Унивеерзитетскиот клинички центар на Србија, Весна Миолјевиќ изјавила дека ако ги споредиме март и ...
| | веќе видена | слични

– Времето е убаво, но нема релаксација затоа што, верувам, уште долго ќе зборуваме за ковид – рече докторката Вирусот забави, убавото време привлече голем број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

„Скопје стагнира, обвиено е во сивило и е премногу загадено. Проблемите во Скопје можат да се решат со ефикасни и брзи решенија. За реализација на проектите од ...
сите 334 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 196 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 138 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 153 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 502 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германски експерт: Оние кои се враќаат од одмор ќе ги прошират новите видови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: