Седници на три собраниски комисии


На 7, 8 и 9 јуни 2021 година (понеделник, вторник и среда) Државната комисија за спречување на корупцијата ја одржа 49-та седница во новите простории на адреса ...
| | веќе видена | слични
17 копии
4 копии
3 копии

Пратениците попладнево на продолжение на 43 седница расправаа за Годишниот извештај за работата на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) за ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Дејанчо Ефтимов, оцени дека Антикорупциската комисија е неажурна и оти е недозволиво таа да се помири со фактот дека одредена ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска ја заврши расправата по пет точки од 43-тата седница, меѓу кои четири предлог-закони од сферата на животната средина, сите во прво читање, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седници на три собраниски комисии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: