Од критичното население над 65 години, се вакцинирале над 40 отсто


4 копии

Во Пакистан вакцинацијата против Ковид-19 е веќе задолжителна за сите вработени во јавниот и приватниот сектор, чекор насочен кон имунизација на 70 милиони ...
| | веќе видена | слични

Во претходните 4 дена вакцинирани се 2.218 граѓани на Северна Македонија, кои од оваа недела можат да примат вакцина против Ковид-19 во Врање без закажување, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Синовак пристигна во земјава, но не 500.000 вакцини од договорот со производителот туку 30.000 донација од Турција. Со оваа количина ќе се одржува процесот на ...
| | веќе видена | слични

Во спортската сала во Врање и денеска има голем број граѓани на Северна Македонија за вакцинација, а вакцините се даваат без закажување. Пред спортската сала ...
| | веќе видена | слични

Поради големиот интерес на македонските граѓани за вакцинација без закажување пред спортската сала во Врање поставени се чадори и резервоар за вода. Редици се ...
| | веќе видена | слични

Ова се првите дози од овој производител што пристигнаа за имунизација на населението. Вакцините се донација од Турција кои пред пет дена претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 378 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од критичното население над 65 години, се вакцинирале над 40 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: