Богдановиќ: Постапуваме по заклучокот за елаборатите за суспензија на спорните ДУП-ови


Постапуваме по заклучокот, ги вадиме сите податоци кои ни се потребни бидејќи во заклучокот кој го донесовме на мое барање и на дел од советничката група на ...
| | веќе видена | слични

За 8 дена ќе се знае каков ќе бид епилогот од суспензивниот елаборат за деталниот урбанистички план со кој се опфаќа локацијата наспроти Холидеј Ин. Од ...
| | веќе видена | слични

Од Иницијативата против урбаното дивеење во Ѓорче Петров која викендов по втор пат организираше протест против изградбата на нови згради во Општина Ѓорче ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Граѓаните на населбата Хром во општината Ѓорче Петров денеска излегуваат на протест. -Почитувани граѓани на Хром. Урбаното дивеење во Хром мора да запре. УТРЕ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Позициите јасно се исцртани. На една страна е СДСМ и урбаната мафија, кои се за бетонизација на Карпош и Скопје, на друга страна е ВМРО-ДПМНЕ со граѓаните, ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тек е креирање на нов Закон за легализација на дивоградби, порача денеска министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски на пуштањето во употреба на ...
| | веќе видена | слични

- Нашите напори и преписки со државните институции не вродуваат со плод. Средбите со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски не го дадоа посакуваниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богдановиќ: Постапуваме по заклучокот за елаборатите за суспензија на спорните ДУП-ови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: