Бајден во претседателската кампања примил пари од лобист на „Северен тек 2“

„Њујорк Пост“ пишува дека лобист, наводно поврзан со проектот за гасоводот „Северен тек 2“, донирал пари за кампањата на Џо Бајден, тогашен кандидат за ...
| | веќе видена | слични

Најлошиот исход за Вашингтон во однос на изградбата на „Северен тек 2“ би биле затруените односи со Германија, изјави американскиот државен секретар Ентони ...
| | веќе видена | слични

„Ако сакаме да соработуваме, санкциите мора веднаш да бидат укинати“, рече Дмитриј Рогозин, шеф на руската вселенска агенција, пренесува Интерфакс. Русија ќе ...
| | веќе видена | слични

Русија може да го продолжи своето учество во работата на Меѓународната вселенска станица (ISS) и по 2025 година, доколку од руските компании во оваа област ...
| | веќе видена | слични
11 копии
4 копии

Изградбата на гасоводот „Северен тек 2“ ќе заврши до крајот на годинава, изјави рускиот вицепремиер Александар Новак.„Тековните работи ќе бидат завршени до ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател, Владимир Путин, го потпиша законот за раскинување на Договорот за отворено небо. Документот е објавен на официјалниот портал за правни ...
| | веќе видена | слични

На Австрија, како и на цела Европа, долго време ќе ѝ требаат испораки на гас од Русија, рече австрискиот канцелар Себастијан Курц на пленарната сесија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 223 | | | веќе видена

Поради врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, од 9:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила.Како што соопшти АМСМ, ...
сите 257 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на денешната средба со граѓани во Битола изјави дека „откако ќе ја преземаат локалната власт во ...
сите 575 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
сите 85 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денес оствари средба со грчкиот алтернативен министер за надворешни работи задолжен за европски прашања ...
сите 225 | | | веќе видена

Разговори за поддршка иднина во Љубодраг и Ново село. Одиме секаде и имаме образ да зборуваме со секого. Граѓаните заслужуваат услови за живот својствени за ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден во претседателската кампања примил пари од лобист на „Северен тек 2“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: