ЗЕМЈАВА ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА НОВИ ДОЗИ ВАКЦИНИ: Колку граѓани се ревакцинирале досега?


Без малку 100 илјади граѓани примиле втора доза на вакцина, или вкупно 94.156 граѓани се ревакцинирале досега, според официјалната статистика на здравствените ...
| | веќе видена | слични

Ова се првите дози од овој производител што пристигнаа за имунизација на населението. Вакцините се донација од Турција кои пред пет дена претседателот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче, преку социјалните медиуми информираше дека денес во земјава пристигнаа 30.000 вакцини на Синовак, кои се донација од ...
| | веќе видена | слични

Денеска пристигнаа 30 илјади кинески вакцини „Синовак“ против коронавирусот во земјава кои се донација од Турција, објави на својот Фејсбук профил министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗЕМЈАВА ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА НОВИ ДОЗИ ВАКЦИНИ: Колку граѓани се ревакцинирале досега?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: