ЗЕМЈАВА ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА НОВИ ДОЗИ ВАКЦИНИ: Колку граѓани се ревакцинирале досега?


Без малку 100 илјади граѓани примиле втора доза на вакцина, или вкупно 94.156 граѓани се ревакцинирале досега, според официјалната статистика на здравствените ...
| | веќе видена | слични

Ова се првите дози од овој производител што пристигнаа за имунизација на населението. Вакцините се донација од Турција кои пред пет дена претседателот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
11 копии
2 копии
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче, преку социјалните медиуми информираше дека денес во земјава пристигнаа 30.000 вакцини на Синовак, кои се донација од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска пристигнаа 30 илјади кинески вакцини „Синовак“ против коронавирусот во земјава кои се донација од Турција, објави на својот Фејсбук профил министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев по денешниот настан во Министерството за одбрана, одговарајќи на новинарски прашања околу најавата дека од учебниците и од спомениците ќе ...
сите 218 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 476 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бегаат од темата за трагедијата со модуларната болница. Се обидуваат да ја игнорираат, да дефокусираат, да блокираат собраниска расправа. За власта ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗЕМЈАВА ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА НОВИ ДОЗИ ВАКЦИНИ: Колку граѓани се ревакцинирале досега?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: