Андоновски: Признаваме, ФФМ згреши со бојата на дресот, беше несреќен избор

Ние ја признавме грешката. ФФМ направи најверојатно несреќен избор и таа вина ја преземаме врз себе и врз службите во Федерацијата како што напомена во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини денес оствари средба со министерот за здравство, Венко Филипче, на која ги даде ветените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини се сретна со министерот за здравство Венко Филипче. Тој изрази благодарност до министерот што здравствените работници ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини денес се сретна со министерот за здравство, Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Фудбалската федерација на Македонија неодамна објаснуваше зошто премиерот Зоран Заев и било кој надвор од репрезентацијата не смее да се сретне со фудбалерите, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролот на ФФМ, Златко Андоновски во изјава за дневникот на ТВ Сител, рече дека Федерацијата направила грешка при изборот на боја на дресот на фудбалската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 409 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 379 | | | веќе видена

Благ пораст на нови случаи е забележан и во земјава, што според министерот за здравство, Венко Филипче, се должи на патувањата и годишните одмори. Во изјава за ...
сите 253 | | | веќе видена

Пишува Митко ПановМакедонија празнува! Македонската нација ги слави своите револуционери, државотворци, паднатите жртви во изградбата на македонската држава! ...
сите 166 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновски: Признаваме, ФФМ згреши со бојата на дресот, беше несреќен избор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: