Еуролинк осигурување на првата пазарна позиција во неживотно осигурување

Во првиот квартал од 2021 година Еуролинк осигурување оствари бруто полисирана премија од 333 милиони денари, што претставува 6% раст во споредба со истиот ...
| | веќе видена | слични

Консалтинг компанијата ДЕ-Инвест во партнерство со интернационални компании најавува конкретни инвестиции во Република Македонија во втората половина на 2021 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Растот на приходите на скоро 2 милијарди евра годишно, во споредба со 742 милиони евра генерирани во 2019 година– Раст на ЕБИТДА на 763 милиони евра годишно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Јунајтед груп (United Group), во чии рамки во РС Македонија работи Тотал ТВ, ги објави деловните резултати за 2020 година и првиот квартал на 2021 година, по ...
| | веќе видена | слични

Присутна речиси 15 години во Македонија, компанијата ДЕ-Инвест чија главна дејност е консалтинг, проектен менаџмент и инвестиции, е дел од групацијата која е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Во втората половина на 2021, Де-Инвест во партнерство со интернационални компании најавува конкретни инвестиции во Република Македонија” – вели сопственикот ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Скопје стагнира, обвиено е во сивило и е премногу загадено. Проблемите во Скопје можат да се решат со ефикасни и брзи решенија. За реализација на проектите од ...
сите 360 | | | веќе видена

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 338 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 196 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 271 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 138 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 153 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 502 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еуролинк осигурување на првата пазарна позиција во неживотно осигурување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: