ФАКТОР НА ДЕНОТ: Рестрикциите се олабавени, денес има 37 заразени со коронавирусот

РЕСТРИКЦИИТЕ СЕ ОЛАБАВЕНИ ОД ДЕНЕС Во Македонија, маските на отворено веќе не се задолжителни од денеска, но полицискиот час останува на сила до 15 јуни. ...
| | веќе видена | слични

Весникот на албански јазик „Лајм“ објавува дека во четврток, 10. Јуни 2021 година во Скопје со почеток во 13, 30 часот пред зградата на Владата ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Спартак Нгјела, адвокат и политички аналитичар од Тирана, Албанија, во објава на својот профил на фејсбук, кој го пренесуваат медиумите на албански јазик во ...
| | веќе видена | слични

Илирида треба да биде регистрирана и да им се претстави на гласачите. Можеби платформата на партијата ќе привлече гласови, можеби Илирида ќе освои и некое ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска прашан од новинарите дали МВР има преземено нешто околу најавата за формирање политичка партија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние ќе одговориме на секој предизвик што е од делот на безбедноста без разлика од каде тој доаѓа, рече денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
| | веќе видена | слични

Политикологот и новинар Џенур Исени од Скопје во својата анализа „Република ‘Илирида’ – потрошена тема“ објавена во весникот на албански јазик „Коха“ во врска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Рестрикциите се олабавени, денес има 37 заразени со коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: