Мицкоски зборува за постигнување на мнозинство од 61 пратеник, за СДСМ тоа се лаги


ВМРО-ДПМНЕ, како што кажа денеска лидерот Христијан Мицкоски, секојднево работи на постигнување на мнозинство од 61 пратеник за да се постигне распуштање на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните да бидат спокојни, со многу работа, и со нови големи сојузништва го носиме најдоброто за државата, соопшти денеска СДСМ. Вообичаено, во соопштенијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најлошото за македонскиот народ заврши со падот на режимот, СДСМ го носи најдоброто за државата, најдоброто за секоја општина, велат од СДСМ. „Најлошото за ...
| | веќе видена | слични

Се обрзувам дека новата енергија на реформираното ВМРО во еден мандат ќе изгради повеќе за Македонија од тоа што овие можат да направат за пет мандати, рече ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за „Што не е јасно“ на Алфа потенцира дека тоа што оваа влада не си ја заврши домашната задача само и олеснува на ...
| | веќе видена | слични

„Колку побргу овие луѓе не се таму каде што се, и колку побрзо се обидеме да се справиме со нив толку полесно ќе е и за Македонија и за граѓаните. И тука нема ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за „Што не е јасно“ на Алфа изјави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите демократски алатки да го спречи Заев да ја ...
| | веќе видена | слични

Нормално е да блокираме се што е погрешно, но тие освен погрешни политики, не знаат друго ништо да прават. За овие 4 години не можам да се сетам на ниту една ...
| | веќе видена | слични

Ваучерот на Заев и поткупот ќе се потроши, но последиците од него ќе останат, народот нека оценува внимателно, ова се клучни избори од кој зависи иднината на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Германија ги класифицираше Шпанија и Холандија во зони со висока инциденца за коронавирус, а невакцинираните ќе мора да бидат изолирани најмалку пет дена по ...
сите 148 | | | веќе видена

Концептот Македонија на сите луѓе е концепт кој нуди развој и повисок стандард на граѓаните. Овој концепт нуди просечна плата од 750 евра, односно 45 илјади ...
сите 179 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски зборува за постигнување на мнозинство од 61 пратеник, за СДСМ тоа се лаги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: