ВУЧИЌ ЗА ПРИЗНАВАЊЕ НА КОСОВО: Србија нема да добие ништо, а ќе завршиме како Заев со Преспанскиот


За евентуално признавање на Косово, српскиот претседател Александар Вучиќ вели дека не сака да завршат како македонскиот премиер Зоран Заев со Преспанскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На крајот од денот го гледам Владо Бучковски кој вели дека нивните позиции се кристално јасни, нешто што се слушнало деновиве и од Заев и Димитров.Од кои Заев ...
| | веќе видена | слични

Со протести во неколку градови ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат да ја натераат владата да каже за што точно преговара со Бугарија. „Доколку таканаречениот Патоказ ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојановски преку социјалните мрежи ги повика граѓаните да се сетат на една добра работа која Бучковски ја направил ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот пратеник на Владата во Софија, Владо Бучковски вели дека нашите позиции се кристално јасно. За жал, по кој знае кој пат, Мицкоски е генератор на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ГРОМ, Љупчо Пренџов ги повикува граѓаните протестите ширум Македонија, бидејќи како што вели сите граѓани имаат право да знаат што се случува во ...
| | веќе видена | слични

Спорот помеѓу Република Македонија и Бугарија е спор помеѓу две држави.Тој не е, и не смееме да дозволиме да биде спор помеѓу Бугарија и владата на Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВУЧИЌ ЗА ПРИЗНАВАЊЕ НА КОСОВО: Србија нема да добие ништо, а ќе завршиме како Заев со Преспанскиот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: