Д-р Беќаровски: Ист е процентот на појава на тромбоза при примање на „Фајзер“ со „Астра-Зенека“

Проф. д-р Нико Беќаровски од Институтот за токсикологија во своето гостување во емисијата „Студио 10” на „Телевизија 24” во однос на вакцините рече дека ист е ...
| | веќе видена | слични

Од штабот за вакцинација на Белгија денеска предупредија дека индискиот сој на Ковид-19 се шири брзо и го повикаа населението да продолжи масовно да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанската Влада планира до септември да вакцинира 54,3 милиони луѓе или 80 отсто од населението во државата, изјави комесарот за вонредната состојба со ...
| | веќе видена | слични

Ист е процентот на случаи со појава на тромбоза при примањето на „Фајзер“, како што и со „Астразенека“, но и понатаму граѓаните ја фаворизираат вакцината на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алтернатива ќе биде дел од Владата и од парламентарното мнозинство, одлучи вечерва Централниот совет, највисокото тело на партијата. Како што изјави партискиот ...
сите 500 | | | веќе видена

Јован Деспотовски, еден од тројцата кандидати за лидер на СДСМ, извести дека се откажува од статутарното право да предложи свои претставници кои ќе ја следат ...
сите 452 | | | веќе видена

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани, каде ...
сите 320 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Епидемиологот Драган Даниловски, во интервју за НОВАТВ, смирува дека дека варијантата омикрон ќе биде последната која ќе не вознемирува. Добра вест е што е ...
сите 245 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 277 | | | веќе видена

Затоа што себично е ако гледаме, нас ни одговара оваа состојба да продолжи да кажеме од партиска гледна точка виза ви Социјалдемократскиот сојуз. Меѓутоа она ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Беќаровски: Ист е процентот на појава на тромбоза при примање на „Фајзер“ со „Астра-Зенека“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: