Германската индустрија за маркетинг e тешко погодена од корона кризата

Време зa читање: < 1 минутa Маркетинг индустријата во Германија изминатата година беше силно погодена поради пандемија со корона вирусот. Инвестициите наменети ...
| | веќе видена | слични

Се проценува дека најмалку 220 милиони луѓе во светот ќе останат без работа оваа година, што е значително над нивото пред пандемијата, додека слабото ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Богатството на најбогатите во Јапонија се зголеми за скоро 50 проценти во текот на минатата година, и покрај пандемијата Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американските компании во мај создале повеќе од половина милион нови работни места, поточно 559.000, се вели во денеска објавениот извештај на Министерството ...
| | веќе видена | слични

Американската економија минатиот месец додала 559.000 работни места, соопшти Одделот за труд на САД. Во април, пак, биле креирани нови 278.000 работни места, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германската индустрија за маркетинг e тешко погодена од корона кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: