ЧИСТ ЌАР ОД 32 МИЛИОНИ ЕВРА - еве како македонскиот банкарски сектор во првиот квартал ја зголеми добивката за 73 отсто

Македонските банки и покажаа на бизнис сцената во земјава дека кога станува збор за профитабилноста, тие се убедливо најсолидните деловни играчи. Само во ...
| | веќе видена | слични

Која компанија колку вреди во земјава. Податоците можат да се видат и од билтените на Макледонската Берза за хартии од вредност. Берзата го објави месечниот ...
| | веќе видена | слични

И покрај предупредувањето на Меѓународниот монетарен фонд, домашните финансиски авторитети не очекуваат проблеми што би можеле да ја загрозат ликвидноста или ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во услови на здравствена криза, Развојна банка се истакна со солиден капацитет и способност за брзо прилагодување на новонастанатите услови со цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стечајот на Еуростандард банка и обесштетувањето на штедачите во оваа банка кое почна во септември битно влијаеше врз финансиската состојба и инвестициска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пропаѓањето на Еуростандард банка сериозно се одразило врз бројките на Фондот за осигурување на депозити. Имено, исплатите на обесштетувањето за штедачите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 902 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 236 | | | веќе видена

– Филозофијата на Зоран Заев е да украде во тек на четири години 100 милиони евра од народот, и после преку поткуп да врати 10 милиони евра назад кај народот, ...
сите 302 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЧИСТ ЌАР ОД 32 МИЛИОНИ ЕВРА - еве како македонскиот банкарски сектор во првиот квартал ја зголеми добивката за 73 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: