Груби се ревакцинираше

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19. Како што ...
| | веќе видена | слични

Генералот мајор Павле Арсовски кој за пошироката јавност е познат како високиот офицер на АРМ кој никогаш не го користи зборот Северна во редовна промена ...
| | веќе видена | слични

Со одлука на претседателот на Републиката сменет е генерал-мајор Павле Арсоски од должноста командант на Командата за операции на Македонската Армија со ...
| | веќе видена | слични

Согласно Правилото за воен протокол по предавањето на военото знаме е извршено примопредавање на должноста командант на КО, помеѓу генерал-мајор Павле Арсоски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Врз основа на Указите на претседателот и врховен командант на Армијата, Стево Пендаровски, со кои се извршија поставувања на командните позиции на Командата за ...
| | веќе видена | слични

Во касарната „Боро Менков“ во Куманово со воена свеченост, денеска врз основа на указите на претседателот на Република Македонија и врховен командант на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот Артан Груби преку својот Фејсбук испрати порака до граѓаните: -Денес решивме да се ослободиме од носењето маски на отворено Ви посакувам безбедно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 457 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 204 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 443 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 75 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби се ревакцинираше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: