Д-р Пановски: Со сегашното темпо на вакцинација, можен е колективен имунитет до крајот на август

Само 71.060 граѓани се вакцинирани досега со две дози од вакцината против ковид-19 и може да се каже дека имаат шанса да развијат имунитет против болеста. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот Дејан Трајковски од Техничкиот факултет во Битола кои секојдневно прави ковид анализи за состојбата со вирусот во земјава на Фејсбук предупредува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во однос на најавите дека можно е да почне вакцинација на децата од 12 до 16 години д-р Никола Пановски вели дека тие лесно го поминуваат ковидот и не треба да ...
| | веќе видена | слични

Ист е процентот на случаи со појава на тромбоза при примањето на „Фајзер“, како што и со „Астразенека“, но и понатаму граѓаните ја фаворизираат вакцината на ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата спласнува полека, мерките се олабавуваат. После повеќе од една година е дозволено организирање на прослави и свадби на отворено со ограничен број ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проф. д-р Нико Беќаровски од Институтот за токсикологија во своето гостување во емисијата „Студио 10” на „Телевизија 24” во однос на вакцините рече дека ист е ...
| | веќе видена | слични

Големиот пад на бројот на новозаразени од Ковид-19 кај нас се должи на топлото време, а не на колективниот имунитет, смета проф. д-р Нико Беќаровски. ...
| | веќе видена | слични

Проф. д-р Нико Беќаровски од Институтот за токсикологија, при гостувањето во емисијата "Студио 10" на "ТВ24" зборуваше за коронавирусот, различните симптоми, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 367 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 528 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Пановски: Со сегашното темпо на вакцинација, можен е колективен имунитет до крајот на август

Од:
До кого (е-маил):
Порака: