Од полноќ ново поскапување на бенизните и дизелот - ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за ново поскапување на нафтените деривати. Од полноќ, сите горива на бензинските пумпи ќе се точат за цена ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии
4 копии

Од вечерва по полноќ бензинот и дизел горивото ќе поскапат за половина денар по литар, а нафтата за домаќинствата за еден денар. Бензинот од 98 октани ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 264 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена

Без разлика на новиот сој омикрон, рестриктивни мерки треба да има, вели микробиологот д-р Никола Пановски за „ Дојче веле “, откако вчера министерот за ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од полноќ ново поскапување на бенизните и дизелот - ова се новите цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: