Д-Р ГЊАТОВИЌ: Вакцините на Фајзер, АстраЗенека и Спутник развиваат имунитет порано од Синофарм

Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија како гостин во РТС објасни дека истражувањето на ИНЕП покажува дека вакцините од ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од година и половина по почетокот на пандемијата на корона вирусот, се уште има многу непознати работи за вирусот САРС-КоВ-2, вклучувајќи го и прашањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вирусологот Ана Глигиќ рече дека за еден вид вирус како корона (РНК), мутациите се нормални и објаснува дека тоа е жестока борба на вирусот да преживее на ...
| | веќе видена | слични

Следниот состанок на Комисијата за заразни болести ќе биде пред 15 јуни кога ќе се разгледува можноста за укинување на полицискиот час. Болниците полека се ...
| | веќе видена | слични

Зошто има толку многу мутации и дали треба да се плашиме поради истите, на српската телевизија Прва зборуваше вирусологот д-р Ана Глигиќ: „Ова е нормално за ...
| | веќе видена | слични

Истражувачки тим од Универзитетот Рокфелер открил дека антителата што природно се појавуваат кај пациенти со корона, стануваат сè подобри во неутрализирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 607 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 344 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 270 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 287 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-Р ГЊАТОВИЌ: Вакцините на Фајзер, АстраЗенека и Спутник развиваат имунитет порано од Синофарм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: