Шпанија во април со 4.05 милион хотелски резервации

Скапата енергија беше одговорна за растот на потрошувачките цени во мај, најголемиот месечен раст на цените во последните десет години беше забележан во ...
| | веќе видена | слични

Цените растат насекаде низ развиениот свет, а инфлацијата во земјите-членки на Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД) во април била на највисоко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американските компании во мај создале повеќе од половина милион нови работни места, поточно 559.000, се вели во денеска објавениот извештај на Министерството ...
| | веќе видена | слични

Американската економија минатиот месец додала 559.000 работни места, соопшти Одделот за труд на САД. Во април, пак, биле креирани нови 278.000 работни места, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британските работодавачи во мај во постојан работен однос примија најмногу вработени, откако тие податоци започнаа да се собираат кон крајот на 90-тите, што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарите ќе бидат дел од македонскиот Устав - за македонското малцинство не се дискутира. Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска на обраќањето пред ...
сите 586 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Не се преговара за идентитетските прашања ниту за јазикот со официјална Софија тврди шефот на дипломатијата Османи кој денеска реферираше пред македонските ...
сите 241 | | | веќе видена

Само три дена откако беа регистрирани 2332 новозаразени со Ковид – 19, новиот министер за здравство Беким Сали вели дека пандемијата кај нас стивнува оти ...
сите 229 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Република Грција во нашата држава. На состанокот се изразени честитки за изборот на ...
сите 194 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

Францускиот и рускиот претседател се согласни „за потребата од деескалација и продолжување на дијалогот во украинската криза“, соопшти од своја страна ...
сите 598 | | | веќе видена

Meдиумите во Австрија пишуваат дека од земјите од Балканот доаѓаат луѓе кои се ковид позитивни. Наведуваат дека од Балканот им стигнале илјадници случаи на ...
сите 568 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија во април со 4.05 милион хотелски резервации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: