„Патоказот за нас е прифатливо решение“: Јуни шанса за изнаоѓање на решение со Бугарија


Главна тема во однос на спорот со Бугарија не се идентитетските прашања туку патоказот, дека наше е тој патоказ да го дефинираме, а на членките на ЕУ паѓа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ВМРО-ДПМНЕ за утре најави предупредувачки протест во Скопје и во 10 други градови низ Македонија со барање јавноста да стекне увид во документот за кој ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ од утре во знак на предупредувачки протест започнува со блокади. Како што дознава КУРИР, блокадите во Скопје ќе бидат на неколку раскрсници. Освен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски откри неколку сценарија во односите со Бугарија кои власта ги предлага за да ги почне прегоговорите со ЕУ. Тој вели дека информацијата ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на попладневниот брифинг со новинарите откри детали за преговорите помеѓу Македонија и Бугарија. Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека утре од 15 до 17 часот во Скопје и во уште десет градови ќе организира предупредувачки протест, поради ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ од утре излегува на предупредувачки протест со блокади во Скопје и низ повеќе градови низ Македонија. Како што дознава порталот Курир, блокадите во ...
| | веќе видена | слични

Преговорите со Бугарија се причината за најавените протести на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Прес24 претходно објави дека извори од партијата брифираат оти од утре ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 362 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 163 | | | веќе видена

Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на ...
сите 181 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Патоказот за нас е прифатливо решение“: Јуни шанса за изнаоѓање на решение со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: