Османи очекува патоказот да ја врати довербата во договорот со Бугарија


Португалскиот предлог за решавање на проблемот меѓу Скопје и Софија ги вклучува и позициите на земјите членки на ЕУ, вели министерот за надворешни Османи. ...
| | веќе видена | слични

Сосема очекувано и неколку пати најавувано преку овие колумни на “Слободен печат”, Американците го подигнаа влогот во партијата покер со Бугарија и ЕУ и сега ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев да излезе пред македонската јавност и да каже за што точно преговараат со Бугарија, до денеска немаме никаков кредибилен одговор од негова страна за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при неговата денешна посета во Ѓорче Петров рече дека Зоран Заев треба да излезе пред македонската јавност и ...
| | веќе видена | слични

Не ја прифаќам бугарската декларација, а ако во разговорите со Бугарија на маса се македонскиот јазик и идентитет, ние не учествуваме во такви разговори и тоа ...
| | веќе видена | слични

Грција сака да се надминат разликите меѓу Бугарија и Македонија. Грчкиот заменик министер за надворешни работи Константинос Власис во интервју за бугарскиот ...
| | веќе видена | слични

Разговорите помеѓу Скопје и Софија за деблокирање на евроинтеграциските процеси се во фокусот на јавноста, но според аналитичарите, многу работи зависат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со Софија разговараме како да го надминеме впечатокот кој тие го имаат дека спроведувањето на Договорот за пријателство не е на посакуваното ниво, и да добиеме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 364 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

За 40% е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на училишната година, споредбено со ширење на вирусот во ...
сите 264 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи очекува патоказот да ја врати довербата во договорот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: