Се интензивира комуникацијата со Софија, Скопје се надева на бугарска поддршка во јуни


Комуникацијата на релација Скопје – Софија се интензивира пред Самитот на ЕУ на 22 јуни на кој македонската страна се надева на поддршка од Бугарија за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Зоран Заев и владата водат тајни разговори со Бугарија. Заев да каже што прифаќа, и дали на маса е македонската национална посебност.Го повикуваме народот да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Премиерот Зоран Заев денеска најави интензивирање на средбите со бугарските власти во насока на постигнување решение за спорот со Бугарија, пред јунскиот самит ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Бугарија во последен обид да ги надминат разликите пред јунскиот самит на Европскиот совет. Премиерот Заев најавува интензивни средби со ...
| | веќе видена | слични

Нова дипломатска офанзива со интензивирање на односите и средбите со државниот врв на соседна Бугарија најави денеска премиерот Зоран Заев до пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев не губи надеж дека Македонија наскоро ќе добие дозвола за одржување на првата меѓувладина конференција што воедно претставува формален ...
| | веќе видена | слични

Се интезивираат средбите со бугарските власти пред јунскиот самит на Европската унија на 22ри месецов, со цел изнаоѓање решение за спорот со соседна Бугарија. ...
| | веќе видена | слични

Заев, кој денеска заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на „Македонија пат", Беким Мемеди присустуваше на увид на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека невакцинираните Американци прават „голема штета“ на земјата. Според бајден, невакцинираните граѓани ја ...
сите 485 | | | веќе видена

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 565 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 328 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се интензивира комуникацијата со Софија, Скопје се надева на бугарска поддршка во јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: