Николоски: Заев најавува изградна на капацитет за согорување на отпад во Неготино од компании од Луксембург кои се со сомнителен капитал


Денеска во изјавата за медиуми, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски беше прашан за коментар по повод најавата на премиерот Заев дека компании ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, денеска при посета на Ѓорче Петров на средби со граѓани, одговарајќи на новинарско прашање кој е неговиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговорајќи на новинарско прашање како ја коментира одлуката за ослободувањето на Драги Рашковски од ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски при денешната посета на општина Ѓорче Петров, рече дека очекува убедлива победа во Ѓорче Петров, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прва реакција од опозицијата на денешната изјава на ли Ахмети. Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање кој е ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, денеска даде коментар за најавите на Али Ахмети дека ДУИ станува зелена партија. Според Николоски, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска сме во посета на општина Ѓорче Петров во рамки на редовните партиски активности на ВМРО-ДПМНЕ. Имавме средба со граѓани и трибина на која што ...
| | веќе видена | слични

Имавме средба со граѓани и трибина на која што разговаравме за актуелната политичка, економска и здравствена состојба во Македонија. Понатака имавме средби со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
сите 421 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Заев најавува изградна на капацитет за согорување на отпад во Неготино од компании од Луксембург кои се со сомнителен капитал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: