10 починати од Ковид 19 и 23 нови случаи од 2 755 тестови или 0,8 отсто

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 10 пациенти, позитивни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје има 2 хоспитализирани нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 51 лице сомнително и ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

После подолг временски период бројот на активни случаи со Ковид-19 во земјава се намали на 670. Вчера беа регистрирани само 10 новозаразени од направени 2.825 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mинистерот Венко Филипче завчера најави дека Турција ќе ни донира 30.000 вакцини од производителот „Синовак“ при посетата на Турција заедно со премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 починати од Ковид 19 и 23 нови случаи од 2 755 тестови или 0,8 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: