Конрад Аденауер ги обучуваше пратениците на ВМРО-ДПМНЕ како да дејствуваат


Бројни домашни и меѓународни експерти, пред сѐ од Германија, пратеници од германскиот Бундестаг и министри од сојузната влада, учествуваа во обуката на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ, предводена од губитникот Христијан Мицкоски продолжува да пласира невистини и лаги со кои нанесува штета на националните интереси и ги поткопува ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
4 копии

Така беше и кон крајот на минатата година така е и денес.  Наместо да застане на страната на граѓаните, на страната на државните интереси, Мицкоски пласира ...
| | веќе видена | слични

Васко Ковачевски е причината заради која поскапува струјата во Македонија. Ковачевски е виновен за високите сметки за струја. Тој катастрофално управува со АД ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Изградбата на нов Клинички центар е историска капитална инвестиција и решавање на децениски проблем во јавното здравство. Периодот на пандемија со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 248 | | | веќе видена

Сте сретнале ли некој кој последниве неколку месеци, а да не е Вице, малите Зоранчиња градоначалничиња, Љупчо Путерот и блиските до нив главоклимачи. Значи ...
сите 550 | | | веќе видена

Бугарија придава големо значење на прашањето за зачувување на бугарското културно-историско наследство и на бугарските воени гробишта во Република ... ...
сите 338 | | | веќе видена

Разбојник ограбил аптека во скопската населба Аеродром. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.Според информациите на МВР, вчера во ...
сите 452 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 131 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд, кои пообилни ќе бидат во југоисточните делови, а во останатите делови ќе бидат со ...
сите 255 | | | веќе видена

Клечовце, кое некогаш беше општина, денес е тотално заборавено и отсечено од Куманово. Со нашиот проект за патно поврзување на с. Клечовце со с. Тромеѓа ќе се ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конрад Аденауер ги обучуваше пратениците на ВМРО-ДПМНЕ како да дејствуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: