Во Србија две дози вакцина примиле над два милиони граѓани

7 копии

Повеќе од 100 поранешни премиери, претседатели и министри за надворешни работи ги повикаа лидерите на Г7 да платат две третини од 66 милијарди долари потребни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Досега во светот се дадени повеќе од две милијарди и 49 милиони дози на вакцини против Ковид-19, пренесува Анадолија. Земјата со најмногу вакцинирани лица е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Унгарија е единствената членка на Европската Унија која нема проблем со недостаток на вакцини против вирусот Ковид-19, рече премиерот Виктор Орбан. Првата доза ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обединетото Кралство потврди дека ја отстранува Португалија од списокот на земји во кои е дозволено патување со туристи, што значи дека илјадници нејзини ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Повеќе од две милијарди дози вакцина против коронавирус се дадени во светот за шест месеци од почетокот на масовната вакцинација. Се проценува дека денес во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 535 | | | веќе видена

Тетовската полиција денеска приведе уште две лица поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа насилно да поминат преку ...
сите 145 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 148 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 92 | | | веќе видена

177 деца од ООУ Братство Единство од Охрид се во изолација поради контакт со позитивни професори. Информацијата ја потврди директорот на училиштето, кој вели ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија две дози вакцина примиле над два милиони граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: