Во Македонија 23 нови случаи на коронавирус и 1.191 оздравени, починаа 10 лица


3 копии
2 копии

Од почетокот на панедмијата во светот досега регистрирани се 174.052.215 инфицирани луѓе со Ковид-19, покажуваат податоците на сајтот „Ворлдометерс“. Во ...
| | веќе видена | слични
11 копии
9 копии
5 копии

Десет нови случаи на заболени од Ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа, од кои пет во Скопје, по два случаи во Прилеп и Виница и еден во Куманово. Во ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје – 5, Прилеп и Виница – по 2, Куманово – 1. Регистрирани се 332 оздравени пациент од: Скопје – 101, Куманово - 45, Битола – 23, Прилеп и Струмица – по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 573 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 191 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 114 | | | веќе видена

Од општина Тетово тврдат дека тие немале никаква одговорност во оперативната фаза на градбата на модуларната болница која изгоре на 8-ми септември при што ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија 23 нови случаи на коронавирус и 1.191 оздравени, починаа 10 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: