Гужви и нервоза пред вакциналниот пункт во Штип


2 копии

Стотици македонски државјани викендов се вакцинираа или ревакцинираа во Србија. На пунктот во Врање тие можеа да ја примат првата доза на Фајзер или ...
| | веќе видена | слични
3 копии
14 копии

„Немаме закажано, само што дојдовме, нè примија. Сакам да му се заблогадарам на претседателот Александар Вучиќ, алал да ти е човече, изјави за РТС на една жена ...
| | веќе видена | слични

Здравствениот дом во Врање, започна со отворена вакцинација за граѓаните на Република Северна Македонија и без претходно закажување. На главната точка за ...
| | веќе видена | слични

Нема потреба од закажување, доволно е да се дојде со лична карта, РТС јави дека за Македонците достапно е вакцинирање во Врање без термини. Таму и викендов ...
| | веќе видена | слични

Според српскиот јавен сервис, на вакцинирање во Врање доаѓаат лица од сите делови на Македонија, а најмногу од Скопје и Куманово, како и цели семејства. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

Триесет и петгодишна скопјанка лажно се преставувала како медицинска сестра и попишувач и ограбувала домови и постари граѓани во општина Гази Баба. Основното ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гужви и нервоза пред вакциналниот пункт во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: