Откриен нов сој на коронавирусот кој се пренесува преку воздух- комбинација од британската и индиската мутација

Здравствените власти во Виетнам денеска соопштија дека откриле нов сој на коронавирусот кој е мешавина од мутациите кои се познати како британска и индиска. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одморите во странство би можеле да бидат загрозени ова лето поради страв од нов сој на корона вирусот, кој наводно потекнува од Непал и се шири во Европа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доктор Ненад Лазаров преку Фејсбук апелира дека мора строго да се чуваат границите за да се спречи влез на индискиот сој во земјава. „Мора строго и многу ...
| | веќе видена | слични

Официјални лица од Велика Британија стравуваат дека непалската варијанта е отпорна на вакцини против коронавирусот, а владините научници веќе ги предупредуваат ...
| | веќе видена | слични

Ива Пем Новосел од Хрватскиот институт за јавно здравје денес изјави дека во Хрватска, во неколку случаи е откриен индиски сој на коронавирус.Пам Новосел рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов бран на инфекција со коронавирус се очекува во Германија и многу европски земји, а причината ќе бидат оние кои се враќаат од одмор и мутациите, посочува ...
| | веќе видена | слични

Короната ќе се однесува „чудно“ во иднина и може да се појават „супермутирани вируси“, предупреди професорот по микробиологија на универзитетот Кембриџ, Рави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 706 | | | веќе видена

Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеца откако е претседател на владата, но и претходно откако е активен во политиката, ...
сите 286 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 165 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 307 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 200 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 56 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 334 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен нов сој на коронавирусот кој се пренесува преку воздух- комбинација од британската и индиската мутација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: