Откриен нов сој на коронавирусот кој се пренесува преку воздух- комбинација од британската и индиската мутација

Здравствените власти во Виетнам денеска соопштија дека откриле нов сој на коронавирусот кој е мешавина од мутациите кои се познати како британска и индиска. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Одморите во странство би можеле да бидат загрозени ова лето поради страв од нов сој на корона вирусот, кој наводно потекнува од Непал и се шири во Европа, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Доктор Ненад Лазаров преку Фејсбук апелира дека мора строго да се чуваат границите за да се спречи влез на индискиот сој во земјава. „Мора строго и многу ...
| | веќе видена | слични

Официјални лица од Велика Британија стравуваат дека непалската варијанта е отпорна на вакцини против коронавирусот, а владините научници веќе ги предупредуваат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ива Пем Новосел од Хрватскиот институт за јавно здравје денес изјави дека во Хрватска, во неколку случаи е откриен индиски сој на коронавирус.Пам Новосел рече ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нов бран на инфекција со коронавирус се очекува во Германија и многу европски земји, а причината ќе бидат оние кои се враќаат од одмор и мутациите, посочува ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев застана во одбрана на ставот од учебниците и спомениците да се избрише зборот бугарски а да остане само фашистички окупатор со изјава која ...
сите 256 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 330 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 302 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 181 | | | веќе видена

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 484 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бегаат од темата за трагедијата со модуларната болница. Се обидуваат да ја игнорираат, да дефокусираат, да блокираат собраниска расправа. За власта ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен нов сој на коронавирусот кој се пренесува преку воздух- комбинација од британската и индиската мутација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: