Откриен нов сој на коронавирусот кој се пренесува преку воздух- комбинација од британската и индиската мутација

Здравствените власти во Виетнам денеска соопштија дека откриле нов сој на коронавирусот кој е мешавина од мутациите кои се познати како британска и индиска. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Одморите во странство би можеле да бидат загрозени ова лето поради страв од нов сој на корона вирусот, кој наводно потекнува од Непал и се шири во Европа, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Доктор Ненад Лазаров преку Фејсбук апелира дека мора строго да се чуваат границите за да се спречи влез на индискиот сој во земјава. „Мора строго и многу ...
| | веќе видена | слични

Официјални лица од Велика Британија стравуваат дека непалската варијанта е отпорна на вакцини против коронавирусот, а владините научници веќе ги предупредуваат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ива Пем Новосел од Хрватскиот институт за јавно здравје денес изјави дека во Хрватска, во неколку случаи е откриен индиски сој на коронавирус.Пам Новосел рече ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нов бран на инфекција со коронавирус се очекува во Германија и многу европски земји, а причината ќе бидат оние кои се враќаат од одмор и мутациите, посочува ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен нов сој на коронавирусот кој се пренесува преку воздух- комбинација од британската и индиската мутација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: