Филипче: Вчера вкупно се вакцинирале 13.592 граѓани


4 копии
4 копии
10 копии

Ковид пандемијата во земјава е стивната, притисокот врз болниците намален, а се олабавија и дел од рестриктивните мерки. Министерот за здравство Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Проценките на надлежните се дека состојбата со коронавирусот е стабилна и дека наредниот период не се очекува влошување на ситуацијата Процесот на имунизација ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со коронавирусот во земјава е стабилна и нема никакви знаци дека нешто ја влошува. Претстојните летни месеци, според проценките, епидемиолошката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уапсен е Блерим Ахмеди, кој се сомничи дека е организаторот на протестите кои се случија вчера попладнето во Тетово. Адвокатот Кенан Рамани укажува дека Ахмеди ...
сите 124 | | | веќе видена

Германските истражители кои дојдоа да помогнат во истрагата за тетовската модуларна болница за само еден ден го завршија увидот. Собраните докази ќе се ...
сите 324 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со корона, кои минатата недела изгореа за неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да бидат јавно објавени. Иако ...
сите 225 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 141 | | | веќе видена

Повеќето мерки кои ги донесе Комисијата за заразни болести беа навистина нелогични и луѓе што малку се разбираат во работите со инфективни болести, гледаат ...
сите 89 | | | веќе видена

Премиерот на Албанија, Еди Рама, денеска потврди дека ќе ја посети Приштина по враќањето од Генералното собрание на ОН.На Твитер, тој се заблагодари за ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Вчера вкупно се вакцинирале 13.592 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: