Во ковид центрите во Скопје примени 4 нови пациенти, во земјата се лекуваат 209


Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје и во болниците низ земјава изнесува 209 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје има двајца хоспитализирани нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 50 лица се лекуваат на ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на пациенти позитивни и сомнителни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во болниците низ земјава е 123. Двајца нови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 73 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 50 лица сомнителни и потврдени за Ковид 19 се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град. Во последното деноноќие, на Институтот за ТБЦ немало ...
| | веќе видена | слични

По една година бројот на активни случаи со Ковид-19 во земјава падна под 1000. Ова го покажуваат последните бројки објавени од Министерството за здравство кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека јавноста ја брануваат реакции кои следуваа по потврдата на премиерот Зоран Заев дека зборот бугарски ќе биде отстранет од учебници и споменици каде се ...
сите 132 | | | веќе видена

Модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди, a планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе ...
сите 432 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, оствари средба со министерот за надворешни работи на Република Сингапур, Вивијан ...
сите 170 | | | веќе видена

Она што Бугарија ѝ го прави на Македонија, правниците едноставно го квалификуваат како криминален чин. А за ЕУ, која се крие зад процедурите на консензус, ...
сите 257 | | | веќе видена

„Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 134 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ковид центрите во Скопје примени 4 нови пациенти, во земјата се лекуваат 209

Од:
До кого (е-маил):
Порака: