ПОЧИНАА 18 ЛИЦА: Регистрирани нови 50 случаи на коронавирусот во Македонија

11 копии
4 копии
7 копии
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 83 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. Според ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата стивнува, бројот на позитивни како и починати лица од ковид 19 се намалува. Според информациите на министерството за здравство денеска нема ниту ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев застана во одбрана на ставот од учебниците и спомениците да се избрише зборот бугарски а да остане само фашистички окупатор со изјава која ...
сите 252 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 330 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 304 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 181 | | | веќе видена

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 484 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бегаат од темата за трагедијата со модуларната болница. Се обидуваат да ја игнорираат, да дефокусираат, да блокираат собраниска расправа. За власта ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЧИНАА 18 ЛИЦА: Регистрирани нови 50 случаи на коронавирусот во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: