Рот – Џачка: Берлин е за страт на преговорите со Тирана и Скопје


9 копии

Поддршка за членството на Македонија и Албанија во ЕУ изрази денеска германскиот државен министер за европски прашања Михаел Рот по средбата во Атина со ...
| | веќе видена | слични

Германскиот државен министер за европски прашања Михаел Рот денес изрази поддршка за членството на Македонија и Албанија во ЕУ. „Двајцата го поддржуваме патот ...
| | веќе видена | слични

– Двајцата го поддржуваме патот на Албанија и Македонија кон членство во ЕУ, што ќе ја направи Европската Унија и поголема и посилна, рече Рот по средбата со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

аменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска, на барање на ирската страна, имаше видео-средба со државниот министер за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На барање на ирската страна, вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска имаше видеосредба со државниот министер за европски прашања на Ирска, ...
| | веќе видена | слични

Ирскиот претставник на Советот за општи работи на ЕУ изрази интерес за статусот на европското досие на Македонија, со акцент на напорите на португалското ...
| | веќе видена | слични

Иако во Бугарија сега не се на власт ГЕРБ на Борисов и ВМРО на Каракачанов, нивните перјаници во европскиот парламент продолжуваат со силната реторика против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 98 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рот – Џачка: Берлин е за страт на преговорите со Тирана и Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: